15 yıldır uyuyamayan adam inanılmaz ama bu bir gerçek

Sponsorlu Bağlantılar
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde ikamet eden 65 yaşındaki Zülfi İpek, uykusuzluk hastalığına yakalandığını ve 15 yıldır uyuyamadığını iddia ederek derin uykuya dalmak için yetkililerden yardım istiyor.
Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Cömert köyünde yaşayan Zülfi İpek, 15 yıldır uyumadığını iddia ediyor. 50 yaşına kadar çiftçilikle uğraşan ve o güne kadar ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan İpek, 15 yıl önce ortaya çıkan uykusuzluk problemi nedeniyle adeta işkence çekiyor. Zülfi İpek, uykusuzluk hastalığının geçici olduğunu düşünerek sabah saatlerine kadar köyde gezindiğini ve bu nedenden dolayı eşininde rahatsız olduğunu belirterek “Ben 15 yıl önce attan tüştüm ve o günden sonra uyuyamaz oldum. Diyarbakır ve Elazığ’da gitmediğim sağlık kruluşu kalmadı ama doktorlar hastalığıma çare bulamadılar. Geceleri uyuyamıyorum ve sabaha kadar oturuyorum bazenn çıkıp köyde geziyorum. Bu halimden eşimde şikayetçi ama ne yapalım elimiz mahkum, başka çaremiz yok. Ben yetkililerden bir çare istiyorum ve beni tedavi etmelerini istiyorum” dedi.
15 Yıldan bu yana uyumadığını iddia eden Zülfü İpek’in yeğeni Kadri Yılmaz, amcasının 15 yıldan bu yana yatamadığını belirterek “Amcam 15 yıldan bu yana uyuyamıyor ve geceleri çıkıp köyde geziyor, ben kaç defa gördüm. Kendisini doktora götürdük ilaç verdiler ama hiç bir faydası olmadı. Biz yetkililerde bunun bir tedavisi varsa yapılmasını istiyoruz” dedi.