Hiç kimse bilerek kötülük yapmaz kötülük bilgisizliğin eseridir konulu kompozisyon

Konusu 'Kompozisyon Örnekleri' forumundadır ve Murat tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Murat

  Murat Moderator Yönetici Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hiç kimse bilerek kötülük yapmaz kötülük bilgisizliğin eseridir sözü ile ilgili kompozisyon
  Hiç kimse bilerek kötülük yapmaz kötülük bilgisizliğin eseridir kompozisyon örneği


  Bilerek ve isteyerek kötülüğe başvurmak normal bir insanın düşünüp yapacağı davranış şekline denir. Mesela bir arkadaşını yere düşürmeyi planlayan çocuk bunu yapmak için arkadaşına çelme takarsa kötülük yapmış olur.

  Bilinçli olarak kötülük yapmak insanları duyarlı biri olarak göstermez. Bu tip kötü fikirleri olan kişiler duyarlı olamaz. Aklında bir çok kötü düşünce içeren insanların etrafındakiler de onun gibidir çünkü bu tip insanlar iyilikten uzak dururlar ve iyiliğe başvuran insanlar ile de anlaşamazlar.

  Bazı anlarda elimizde olmadan kötülüğe başvurabiliriz. Mühim olan bu davranışımızın yanlış olduğunun bilincinde olmaktır. Bu tip durumlarda hiç bir insan kötülüğe başvurmaz. Mesela anne bebeğini beslerken yemeğin sıcak olduğunu fark etmezse ve bebeğin ağzı yanarsa annenin burada kötü bir niyeti var demek değildir.

  Hiç bir insan isteyerek kötülüğe başvurmaz lafını Sokrates de söylemiştir. Seneler önce dile getirilen bu anlamlı söz günümüze bile geçerli sayılmaktadır.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Hiç kimse bilerek Forum Tarih
Hz. Muhammed'in hicretten sonra Medine'de toplumsal alanda yaptığı çalışmalar nelerdir Hz. Muhammed (S.A.V) Hayatı 2 Kasım 2017
Hicri ve miladi takvim arasındaki farklar ve günlük hayatımıza etkileri nedir kısaca Eğitim ve Öğretim Bilgileri 9 Ekim 2017
Hicret ne demek hicret kaç yılında oldu kısaca Dini Konular Genel 9 Ekim 2017
Melek gibi insan sözünü hiç duydunuz mu? Öğrencilerimizin Salonu 15 Mart 2016
Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez kompozisyon Kompozisyon Örnekleri 31 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş