Başarılı olma yolları kısaca

Konusu 'Sorular ve Cevaplar' forumundadır ve Murat tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Murat

  Murat Moderator Yönetici Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Başarılı olmanın yolları kısaca nelerdir

  Başarılı olmak için, öğrencinin hayattan ne beklediğini amacının ne olduğunu bilmesi gerekmektedir.
  Başarılı olmanın tek ve mutlak ölçüsü iyi bir üniversiteye girmek, herkesin gıpta ettiği bir mesleğe sahip olmak değildir. İnsan, yetenekli olduğu çok değişik alanlarda, severek yapabileceği çeşitli işlerde kendini ortaya koyabilmişse, yaşamdan zevk alan biri ise, başarılı olmuş demektir.

  Hayatta en büyük amaç mutlu olmaktır. Her şey bunun uğruna yapılmaktadır. Ancak herkesin mutlu olmak için kullandığı araçlar farklıdır.

  Sizler, üniversite sınavlarına hazırlanırken, sizi mutlu edecek, severek yapabileceğiniz bir mesleği elde etmeye çalışıyorsunuz. Ancak sizi mutlu edecek mesleği ya da meslekleri önceden belirlemiş olmanız, çalışmanız için size çok önemli bir yol gösterici olacaktır.

  Çalışmanızın yönünün belirlemek ve çalışma isteğinizi sürekli tutmak için yapmanız gereken en önemli şey, sizi ilerde mutlu edecek yolu belirlemektir.

  Amacınıza ulaşmak için hangi dersi ne kadar çalışacağınızı, ne zaman çalışabileceğinizi, ne kadar gayret göstermeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  Zamanı israf etmemek, en sağlıklı şekilde değerlendirmek için, her etkinliği planlayarak yapmak gerekir. En kullanışlı çalışma planı, haftalık olandır.

  Her işe daha rahat zaman ayırmanızı ve yapmak istediğiniz şeyleri daha huzurlu yapmanızı sağlar.
  Hangi dersi çalışacağınıza karar vermemekten dolayı zaman kaybetmenizi, bir dersi bırakıp diğerine geçmenizi önleyecektir.

  Günü gününe çalışma nedeniyle,sınav öncesi çalışma süresini kısaltır, sınav paniğini önler ve çalışma verimini yükseltir.

  Öğrenilecek konunun kısa bir zamana sıkıştırılması yerine, uzun zamana yayılarak daha kalıcı ve etkili olmasını sağlar.

  başarı yolları.jpg
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Başarılı olma yolları Forum Tarih
Başarılı olmanın yolları kısaca nelerdir Rehberlik Servisi 2 Eylül 2015
Milli mücadelenin başarılı olma nedenleri kısaca Tarih Bilgileri Genel 30 Mart 2015
Mustafa Kemal'in Kafkas Cephesi'nde başarılı olması hangi kişisel özelliğiyle ilgili Atatürk Hakkında Bilgiler 9 Ekim 2014
Zamanı iyi değerlendirmek ve başarılı olmak konulu kompozisyon kısaca Kompozisyon Örnekleri 29 Nisan 2014
Osmanlı fetih hareketlerinin çok hızlı ve başarılı olmasının sebepleri neler olabilir? Öğrencilerimizin Salonu 5 Mart 2014

Sayfayı Paylaş