Bakteri ve virüsün neden olduğu hastalıklar kısaca

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Admin tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Admin

Admin Administrator Yönetici Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıklar nelerdir kısaca
    Bakteri ve virüsler sebebiyle oluşan hastalık çeşitleri

Kuduz: Hayvanların insanları ısırması sebebiyle oluşan son derece tehlikeli ve öldürücü olan bir hastalıktır.

Soğuk Algınlığı: Virüslerin sebep olduğu hastalıkların başında gelmektedir.

Kızamık: 150 nanometre boyutunda olan kızamık virüsü solunum yolu ile bulaşabilme özelliğine sahiptir.

AIDS: Bu hastalığın sebebi HIV virüsüdür.

Kabakulak: Kabakulak kulak altında bulunan tükrük bezlerinin iltihaplanması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. En çok çocuklarda olmakla birlikte yetişkinlerde de görülebilir.

Su Çiçeği: Daha çok çocuklarda görülmekle birlikte yetişkinlerde de gözlemlenebilir.

Çocuk Felci: Ağızdan giren virüs kan yoluyla yayılır ve çocuklarda sinir sistemine büyük zarar verir. Bulaşıcı bir hastalıktır.

Uçuk: Sinir hücrelerine yerleşen uçuk virüsü bağışıklık siteminin zayıfladığı anlarda ortaya çıkar.

Yüklüyor...