Allah'a Niçin Şükrederiz - Allaha Neden Şükretmeliyiz

S

Sefa44

Sponsorlu Bağlantılar
Abi süpermiş benim işime yaradığı için

Allaha Neden Şükrederiz ?

Hiç yoktan yaratıldığımız için şükür gerektiği gibi, şu hususlardan dolayı da şükür gerekir:

1- Allahü teâlâ, bizi bir taş, bir bitki veya bir hayvan olarak değil de, insanolarak yarattığı için,

2- Müslüman bir ülkede doğduğumuz için, [Gayrimüslim bir ülkede dünyaya gelseydik, araştırıp iman etmemiz çok zor olurdu. Müslüman ülkede doğmamız, Allahü teâlânın bir ihsanıdır.]

3- Müslüman ülkede doğduğu hâlde, dinsiz olan birçok kişi gibi olmadığımız için,

4- Müslüman aileden dünyaya gelip, onlar bizi Müslüman olarak yetiştirdiği için,

5- Bozuk çevrenin etkisinde kalmadan, imanımızı muhafaza ettiğimiz için,

6- Musa aleyhisselam gibi büyük bir peygamber, bu ümmetten olmak için dua etmiştir. Bir peygamberin bile isteyip de kavuşamadığı nimete, biz kavuştuğumuz için,

7- Ülkemizde ve dünyada, insanların çoğu, namaz kılmaktan mahrumdur. Namaz kılmak, Allahü teâlânın kulunu kendisine muhatap seçmesi, huzuruna kabul etmesi demektir. Milyonlarca, milyarlarca insan arasından, bizi muhatap kabul ettiği, bize yap, yapma diye emirler verdiği ve her gün beş sefer, huzuruna kabul ettiği için,

8- Her ülkede bid’at ehli gruplar var. Bid’atler ibadet gibi işleniyor. Bid’at ehli olmadığımız için,

9- Cehennemden kurtulacağı bildirilen, Ehl-i sünnet vel cemaat fırkasında olduğumuz için,

10- İslam âlimlerini tanımayı, sevmeyi, kitaplarını okuyup dinimizi öğrenmeyi ve yaymayı bize nasip ettiği için de çok şükretmek gerekir. Ne kadar çok şükretsek, yine layıkıyla şükretmiş olamayız. Çünkü Allahü teâlânın nimetleri, ihsanları saymakla bitmez. Bir âyet-i kerime meali şöyledir:

(Allah’ın nimetlerini saymaya kalksanız, bitiremezsiniz.) [Nahl 18]

Son düzenleyen: Moderatör:
A
gerçekten çok iyi bir site ama ben pek fazla aradığımı bulamadım ama ginede bence herkez kullanmalı bu siteyi :))☺☺

B

burcu akyiğit

üper ya çok işime yaradı muhteşem bir şey din kültürü ve ahlak bilgisinden 100 aldım teşekkürler emeği geçen herkese la la la la la la la la la la SÜPERRRRRRRRRRRRRRRRRRR hoşçakalın:D:D:D:D:D:D:):):)

M

Minako

Arkadaşlar merak etmeyin doğru.Hepsini öğretmenime sordum.Onaylı ve 100 aldım ;):):p
Süper ya :D Zevkli dee :p:p Ama merak etmeyin :cool: Onaylıı :cool:

M

mrstarll01

abi...............süper..............yaaaaaa................çok...........işime.............yaradı

C

can sıkıntısı

Allaha sevgi, saygı ve teşekkürümüzü göstermek için şükretmeliyiz