15 Temmuz'da demokrasi ve vatanına sahip çıkan vatandaşlarımız hangi duygularla hareket etmişlerdir

Konusu 'Sorular ve Cevaplar' forumundadır ve Admin tarafından 8 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. Admin

Admin Administrator Yönetici Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    15 Temmuz’da demokrasi ve vatanına sahip çıkan vatandaşlarımız hangi duygu ve düşüncelerle hareket etmişlerdir kısaca

15 Temmuz 2016 yılında meydana gelen darbe girişiminin ardından halkın sokaklara çıkarak vatan, millet, din ve devlet uğruna canı pahasına müdafaada bulunması olayıyla tarihe geçmiştir. Vatana sahip çıkma arzusunda olan insanlar çoluk çocuk sokağa çıkarak genç yaşlı, evli çocuklu demeden vatan müdafaasında bulunmuştur.

15 Temmuz’da insanlar vatan ve din duygu ve düşünceleriyle tankların önüne yatarak, tüfeklerin önüne geçerek hareket etmişlerdir. Kendi göğüslerini siper etmişler, çıplak ellerle metalleri bükmüşlerdir. Ayrıca insanlarımız şehadet arzusuyla bütün kilit noktalarda toplanmışlardır. Şehit olmak duygu ve düşüncesiyle yarış halinde hareket etmişlerdir.

Yüklüyor...